Sdílet

Tweet

Tipy & Triky pro hru

Co je cílem hry

Tak jako i v jiných hrách, i v této je hlavním cílem být nejlepším farmářem široko daleko. Převzali jsme farmu v úpadku, s níž je potřeba udělat prosperující byznys. A proto v rámci finančních možností začínáme rozšiřovat výrobu rostlinou i živočišnou. Stavíme potřebné stavby, aby bylo možné jednotlivé suroviny dále zpracovávat a dosáhnout tak maximálního možného zisku.

Jak rozšiřovat farmu

Tato část hry přidává jistý strategický prvek, jelikož možnost přikupovat dodatečná pole a vylepšování jednotlivých budov je závislé na dosaženém levelu. V rámci toho je potřeba spekulovat, co momentálně potřebuji akutněji a zda se mi vyplatí více onu stavby vylepšit či postavit vedle ještě jednu. V pozdějších fázích totiž není nic snadnějšího, než nadbytečné budovy srovnat buldozerem se zemí. Na rozšiřování farmy mají značný vliv i zlaťáky. Máme-li jich dostatek, není potřeba čekat na dosažení potřebného levelu a pozemek můžeme okamžitě nakoupit za ně.

Kde sehnat zlaťáky

Zlaťáky jsou ve hře prémiovým platidlem, které získáváme za dosažení dalšího levelu, do jisté míry za aktivitu a následně jakožto odměnu za splnění některých úkolů. Avšak ve větší míře je lze získat jen nákupem za reálné peníze. Platbu je možné realizovat sms zprávou, kreditní kartou, bankovním převodem, pomocí služeb Skrill, Paypal nebo Paysafecard.

Spokojenost zaměstnanců

Jakékoliv podnikání je ve značné míře závislé na efektivnosti zaměstnanců. Proto je i součástí Big farm model simulující aktivitu. Na jejím vlivu se podílí spokojenost zaměstnanců, jíž ovlivňuje ubytování a dekorace umístěné na farmě. Ač by se to mohlo zdát zbytečné, i pracovní prostředí rozhoduje, na kolik vyjde výroba produktů. Čím jsou zaměstnanci spokojenější, tím efektivněji pracují a klesají provozní náklady. Je tedy nutné zajistit dostatek dekorací a obytných domů. S domy to však příliš nepřehánět. Více kapacity umožňuje ubytovat větší množství pracovníků, ale přímo úměrně snižuje spokojenost.

Jak na stavby

Veškerá pole, sady, chlívy, dekorace i obytné domy nalezneme pod záložkou Postavit, jenž znázorňuje pracovní helma. S již postavené budovy lze přemisťovat a otáčet v menu, které se otevře po kliknutí na danou budovu nebo celkově po vybrání akce u šipky kurzoru ve spodním menu.

Jak prodat nebo koupit suroviny

Základem každé farmy jsou vyráběné a zpracovávat suroviny. Když mám až příliš mnoho vajec, tak je zkrátka prodám, abych následně mohl investovat do nákupu zelí, které plánuji v brzké době začít pěstovat. Veškeré prodeje i nákupy probíhají v okně otevřeném po stisknutí tlačítka Správa farmy. Symboly pokladny a košíků určují, zda chci koupit nebo naopak prodat. Po stisknutí příslušné volby se otvírá další okno, kde si můžeme zvolit počet kusů a potvrdit akci.

World of Warships

Hra staví na osvědčeném modelu boje úspěšného předchůdce s tanky. Jak však název World of Warships napovídá, tentokrát se hráč usadí na velitelském můstku některého typu válečné lodi, jíž si postupně může vylepšovat.

Mahjong online

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.