Sdílet

Tweet

Goodgame Jump Jupiter

Goodgame Jump Jupiter

Čím rychlejší se stávali internetové přípojky, tím razantněji začaly měnit tvář této celosvětové sítě. Zábava se stala masovou záležitostí a tedy i zajímavou pro komerční sféru. Nejedno vývojářské studio se vrhlo na vývoj online her. Těch si v dnešní době můžeme užít až až. De facto každý žánr je zastoupen hned několika výraznými tituly. O přízeň hráčské komunity se rozhodli zabojovat i v Goodgame studiu. V jejich podání jsme se dočkali hned několika zajímavých her, z nichž si Jump Jupiter vypůjčil nápad u velice oblíbeného konzolového hrdiny. Tak jako Super Mario se i jejich hrdina prohání po nebezpečných krajinách s nespočtem potvor bránících mu v dosažení cíle. Prostě a jednoduše klasiky se člověk nikdy nepřejí, tak proč se do ní nepustit.

Jump Jupiter se odehrává na zmíněné planetě naší Sluneční soustavy a jejích přilehlých měsících. Náš hrdina prožívá dost nepříjemnou komplikaci své vesmírné pouti. Jeho raketa tvrdě havarovala na povrchu Jupiteru. Nečekané dobrodružství právě začíná. Je potřeba poskládat dohromady klíčové součástky rakety, aby bylo možné pokračovat v cestě. Jenže to nebude nijak snadné. Prudký náraz rozmetal jednotlivé díly po širokém okolí, jenž je navíc přímo zamořené místní faunou. A ta ani zdaleka není nakloněna nezvanému vetřelci, co se jim začal prohánět po měsících Jupiteru.

Jump Jupiter je klasickou plošinovkou, která svým zpracováním kopíruje předlohu Super Maria. Jediným výraznějším rozdílem je zapojení dalších hráčů na mapách. Ti mohou být výtečnou oporou, ale i pořádným průšvihem. Nikdy totiž nemůžete vědět, zda dotyčný dorazil s dobrými úmysly nebo mu udělá spíše neskonalou radost někomu ztížit cestu kupředu. V té nám později může trochu ulevit i mazlíček, jehož si cestou přisvojíme. Goodgame Jump Jupiter má sice nějaké ty drobné vychytávky, ale i tak jde o povedené dobrodružství postavené na principu Maria. Takže pokud vám nesedla tato hra, nebude Jupiter nic pro vás. V opačném případě je si jej zahrát povinností.

World of Warships

Hra staví na osvědčeném modelu boje úspěšného předchůdce s tanky. Jak však název World of Warships napovídá, tentokrát se hráč usadí na velitelském můstku některého typu válečné lodi, jíž si postupně může vylepšovat.

Mahjong online

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.