Sdílet

Tweet

Goodgame Galaxy

Goodgame Galaxy

Pohled na dnešní podobu internetu statisticky vypovídá o jediném, z původního záměru propojit jím univerzity, pro rychlejší sdílení vědomostí jsme se přenesli do éry zábavy. A je úplně jedno v jaké formě ji dotyční vyhledávají, k mání jsou všechny možné druhy zábavy. Do naplnění těchto potřeb se rozhodlo zasáhnout i Goodgame studio, od nichž jsme se dočkali několika originálně zpracovaných her. Vybrat si tak může téměř každý. Pokud někdo touží po středověké epické bitvě, má možnost. Jde si i odpočinout u budování malé rodinné farmy či se vydat na nebezpečné dobrodružství v dalekých koutech galaxie. Posledně jmenované nás zavádí na vesmírnou stanici hluboko v zemi nikoho.

Goodgame Galaxy nás do děje vtahuje v okamžiku, kdy stanice utrpěla těžké škody po dalším nájezdu krvelačných Goroxů. To vedlo současného velitele k odchodu do předčasného důchodu a stanice se ujímá nová krev, my. Naším hlavním cílem je restartovat fungování základny. V tuto chvíli de facto nic nefunguje, jak by mělo a zdecimovaná obrana by nebyla schopná odolat dalšímu útoků. Za vydatné pomoci rádců stavíme potřebné moduly pro nastartování těžby surovin. Z nich následně můžeme vytvořit obrané lasery a pak již další výrobu lze směřovat do útočných jednotek. Jen seděním a čekáním na další útok se války totiž nevyhrávají. Je potřeba najít ten správný kompromis mezi obrannou a útokem. Jen tak naše základna bude budit zasloužený respekt.

Při stavbě jednotlivých modulů je navíc potřeba počítat s jistým strategickým prvkem. Jednotlivé moduly mají tendenci se vzájemně ovlivňovat, takže při jejich rozmisťování není na škodu tuto drobnost zohlednit. Ono pár procent navíc k těžbě může v konečném zúčtování sehrát dost důležitou roli. Kromě Goroxů ve hře narážíme na překážku v podobě dalších hráčů. Ti jsou rozděleni do tří frakcí, které, jak se dá tušit, nemají vzájemně dvakrát přátelské vztahy. Dochází tak k vzájemným potyčkám mezi frakcemi, do čehož mohou zasáhnout i války mezi jednotlivými klany. Interakce reálných hráčů je zkrátka to, co dodá hře tu správnou atmosféru. Goodgame Galaxy si lze samozřejmě zahrát zcela zdarma, takže pokud patříte mezi fanoušky sci-fi mělo by být povinností ji vyzkoušet.

World of Warships

Hra staví na osvědčeném modelu boje úspěšného předchůdce s tanky. Jak však název World of Warships napovídá, tentokrát se hráč usadí na velitelském můstku některého typu válečné lodi, jíž si postupně může vylepšovat.

Mahjong online

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.