Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Strategie jsou velice oblíbeným hráčským žánrem, proto není divu, že se na ně herní vývojáři s oblibou zaměřují. Zvláště potom u zavedených značek je další díl sazkou na jistotu. Avšak nástup vysokorychlostního internetu se značně podepsal na způsobu, jakým hráči ke své oblíbené zábavě přistupují. Velice populárním se stalo hraní v prohlížeči bez nutnosti jakékoliv instalace. Netrvalo tak dlouho a nejedno vývojové studio se na popularitě flash playeru svezlo. Dnes tak máme k dispozici nespočet herních titulů, z nichž si doslova vybere každý. A tolik oblíbené strategie samozřejmě nemohou scházet. Jeden zajímavý kousek nám naservírovalo i Goodgame studio. Jejich Empire nás zavádí do drsného středověku.

Ten přesně kopíruje nelehké podmínky tohoto temného období lidských dějin. Princ Vilém je již zoufalý s nekončících nájezdů loupeživých baronů. Ti již ztratily veškeré zábrany a drancují jeho území o sto šest. S tím je potřeba něco udělat. Nač je Vilémovi mocná armáda, když nemá nikoho, kdo by s ní vyrazil zatnout baronům tipec. Proto také povolává svého starého přítele, aby se této role zhostil. Včele jeho armády se vydáváme vstříc velké bitvě o budoucnost kraje. Velkolepé vítězství nelze než oslavovat. A za takovýto výsledek si nezasloužíme nic jiného, než povýšení do šlechtického stavu. S tím přichází i milá povinnost obhospodařovat vlastní hrad. Sice není v nijak luxusním stavu, ale s trochou snahy z něho jednou bude útulné místo k životu.

Než se tak stane, bude potřeba nastartovat ekonomiku. S tím nám pomohou rádci, na jejichž rady postavíme chýše dřevorubců, kamenolom a pole s pšenicí. Nyní již máme k dispozici suroviny pro rozšiřování hradu a najímání vojsk. Ty je zapotřebí rozdělit do obranných a útočných jednotek. Zatímco útočníci budou zápolit s loupeživými barony, musíme mít dostatek sil odolat útokům ostatních hráčů. Goodgame Empire je totiž primárně online hra, v níž měříme síly s ostatními. A je jedno, zda se rozhodneme jet sólo či se přidáme k nějaké alianci. I když hra takovéhoto ražení si přímo říká o kooperaci se spojenci. Tím hned hra dostává jiný rozměr. Ale to nejspíše není potřeba zdůrazňovat, každý kdo obdobné hry hraje, ví jak se věci mají.

World of Warships

Hra staví na osvědčeném modelu boje úspěšného předchůdce s tanky. Jak však název World of Warships napovídá, tentokrát se hráč usadí na velitelském můstku některého typu válečné lodi, jíž si postupně může vylepšovat.

Mahjong online

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.