Sdílet

Tweet

Goodgame Disco

Goodgame Disco

Současné trendy jasně nahrávají milovníkům her v jakékoliv podobě. Nikdy dřív jsme neměli takový výběr, jako právě nyní. Nástup dostupného internetu způsobil doslova boom u vývojových firem, jenž se ve velkém vrhly na online hry. Máme tak k dispozici bez nutnosti instalace jakýkoliv žánr. Do tohoto boje o hráčskou základnu se rozhodli vstoupit i v Goodgame studiu. To provozuje bezmála desítku her postavených na originální grafice. Krom strategicky laděného Empiru to jsou ve velkém tzv. simy. Tedy hry zaměřené na simulování nějakého povolání. Ty byly velice oblíbené již v éře osmibitů a nyní zažívají svou renesanci. Jedno se jim totiž musí nechat, jsou nenáročnou formou oddychové zábavy. A přesně to můžeme očekávat i od Goodgame Disco.

Naše postava si plní velký sen, stát se majitelem nočního klubu. Výhodně se nám naskytla možnost přebrat upadající diskotéku a pokusit se jí dovést ke statusu nejoblíbenější klub ve městě. To ale nebude nijak snadné. Nejprve je potřeba zvážit možnosti, jak nalákat návštěvníky. Na dostatečné klientele, co bude utrácet své peníze za míchané nápoje, jsme totiž přímo závislí. K dispozici tak máme hned několik možností, jak na sebe upoutat pozornost. V první řadě se dozajista vyplatí uspořádat nějakou tu tematickou akci. Ty pokaždé vyvolají zájem a jsou ve hře spojené se speciálními úkoly se zajímavými odměnami. Velice brzy si tak zvykneme tyto akce pořádat, jakožto příjemný způsob rozptýlení.

Avšak tematické večírky jsou jen malou součásti světa nočního klubu. Dalšími kroky je zaujmout návštěvníka a přimět ho zůstat co nejdéle. A k tomu vede jediná cesta, musí se náramně bavit. Proto není na škodu čas od času nechat někomu zahrát písničku na přání, nabídnout nápoj zdarma a samozřejmě se starat o klidné a příjemné prostředí. Co si budeme povídat, kdekoliv se podává alkohol, se občas objeví nějaký ten rušivý element. V našem případě to může být i návštěvník, který pořádně přebral a nyní obtěžuje ostatní svou nevolností. Pro takovéto případy máme u vchodu vyhazovače. A není sebemenšího důvodu váhat ho využít. Cílem v Goodgame Disco je vytvořit fungující podnik a k tomu je potřeba dělat i nepopulární rozhodnutí. Furt je lepší jednoho návštěvníka vyhodit, než o jiných deset přijít kvůli nevhodnému chování onoho jedince.

World of Warships

Hra staví na osvědčeném modelu boje úspěšného předchůdce s tanky. Jak však název World of Warships napovídá, tentokrát se hráč usadí na velitelském můstku některého typu válečné lodi, jíž si postupně může vylepšovat.

Mahjong online

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.